Самбірська

районна державна адміністрація

Станом на 16 травня 2018 року в Самбірському районі налічується 102 багатоквартирні будинки, з них у 5 створено ОСББ. Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків - брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ.

Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки. Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади.

Сьогодні, 16 травня, в Самбірській райдержадміністрації проведено семнар з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків під керівництвом провідного спеціаліста відділу житлової політики та житлових будинків ОСББ департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА О.Гамоти за участі начальника відділу житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфрастуктури А. Войтович та керівників органів місцевого самоврядування Самбірщини.

У ході зустрічі запропоновано:

- щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів.

- якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

- рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ.

Також наголошено, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ. Крім того, департамент запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. - 275 01 51.

 

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua