Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу Збережемо бджіл

З метою зменшення ризику негативного впливу пестицидів на людей , навколишнє середовище та запобіганню отруєння бджіл при проведені догляду за посівами озимого ріпаку необхідно дотримуватися регламентів застосування пестицидів.

Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому.

Профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 ЗУ "Про бджільництво", юридичні та  фізичні  особи,  які  провадять  діяльність,  що впливає  або може вплинути на стан бджіл,  зобов'язані забезпечити їх охорону.

Забороняється проводити   оранку  та  будь-яким  іншим  чином руйнувати медоносні угіддя,  застосовувати засоби захисту  рослин, стимулятори  їх  росту,  мінеральні  добрива,  інші  препарати  та здійснювати будь-які роботи,  що  можуть  призвести  до  фізичного знищення бджіл під час медозбору.

Юридичні та  фізичні  особи,  які застосовують засоби захисту рослин,  зобов'язані  дотримуватися   діючих   нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь.

  Відповідно до ст. 37. ЗУ "Про бджільництво" - Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати в Управлінні  фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, за адресою м.Самбір  вул. Сагайдачного, 2.

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua