Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу отруєння грибами

На сьогодні не існує ефективного способу, щоб відрізнити отруйні гриби від хороших їстівних грибів. Однак, незважаючи на це, протягом століть люди через свої смакових пристрастей піддають себе такому смертельного ризику при вживанні грибів. А загрозу здоров'ю представляють не тільки серйозні отруєння отруйними грибами, але також і отруєння їстівними грибами, які були неправильно приготовані.

До всього іншого порушення строку або умов зберігання грибів теж може привести до отруєння грибами, навіть якщо вони були безпечними і їстівними.

Перші ознаки отруєння грибами

Буквально через 1-2 години у людини можуть з'явитися самі перші з симптомів отруєння грибами. Наприклад, якщо у людини через 6-20 годин з'явилося нездужання, то можливо отруєння було блідою поганкою або мухомором, що дуже небезпечно. Всі головні ознаки отруєння грибами можуть бути у вигляді сильного головного болю, різкої нудоти, нападів блювоти, рясного рідкого стільця і переймоподібних болю в животі. А при більш важких отруєннях грибами у потерпілого з'являються такі симптоми, як зневоднення, порушення нормального зору, втрата голосу, сильна спрага, рясне потовиділення , Судоми, слабкий пульс . Трохи пізніше у потерпілого холоднеют кінцівки, його шкіра стає синюшного кольору, а температура тіла опускається до 35 С. Тому перша допомога при грибних отруєннях повинна бути надана без зволікання і особливо це важливо, якщо потерпілий знаходиться один в будинку і повинен дбати про себе сам.

Які бувають види отруєння грибами

Якщо отруєння сталося в результаті вживання блідої поганки, мухомора, дрібних видів парасольок, то ознаки отруєння з'являються вже через 6-24 години, але буває і через 48 годин. У потерпілого починається рясне сечовипускання, сильний пронос, спрага, судоми і блювота. Буквально через три години починається уявне поліпшення, але з'являється жовтяниця і потерпілий вмирає через порушення роботи печінки.

Якщо отруєння було викликано деякими грибами з сімейства гельвелловая, то ознаки отруєння відбуваються через 6-12 годин і виражаються вони у вигляді втоми, шлункової коліки, блювоті, головного болю, причому такі симптоми можуть тривати 1-2 дні. Коли отруєння сталося після вживання павутинки і Волоконніца, то перші ознаки отруєння проявляються через 3-14 днів, але буває і пізніше. Ще у потерпілого з'являється біль у шлунку, сухість у роті, збільшується виділення сечі і починається блювота. Потім його нирки перестають працювати, і настає смерть.

При отруєнні гнойовик перші симптоми отруєння спостерігаються в тому випадку, коли гриби вживали разом з алкоголем. Після вживання цих продуктів вже через 30 хвилин відбувається почервоніння обличчя і тіла, пронос, з'являється блювота, болить шлунок і посилюється серцебиття. Однак таке отруєння не смертельне.

Якщо отруєння сталося від пантерного і червоного мухомора, білої голівоньки або Волоконніца, то найперші ознаки отруєння можуть проявитися вже через 30 хвилин, але можуть і через 2 год. Особа потерпілого сильно червоніє, збільшується потовиділення , Посилюється серцебиття, з'являється задишка, виникає гарячковий стан, порушується зір, температура не підвищується. Коли отруєння сталося через мухоморів і міцени чистою, то першими ознаками отруєння стає стан, який нагадує алкогольне отруєння , Збільшується серцебиття, з'являється збудженість, що спостерігається вже через 30 хвилин, а максимум через 2 години після вживання грибів. Буквально через кілька годин ці симптоми проходять, а отримане отруєння не смертельне.

Перша допомога при серйозному отруєння грибами

При перших симптомах отруєння необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, так як в деяких випадках може знадобитися негайне медичне втручання. До приходу лікаря особливе значення слід приділити першої допомоги при отруєнні , Що дозволить значно знизити всі наслідки отруєння і врятувати життя людині. Сюди входить промивання шлунка для чого необхідно випити 6 склянок кип'яченої води, слабкий розчин марганцівки або ж взяти склянку води і додати туди одну столову ложку солі.

 

Після того, як потерпілий випив воду, йому потрібно натиснути пальцями на мову, щоб викликати блювоту. Ще бажано прийняти активоване вугілля, аптечні суспензії або білу глину. Також потрібно покласти щось тепле до ніг і на живіт потерпілого. Усі залишки грибів бажано не знищувати, адже вони можуть бути використані для аналізів. Тільки адекватне лікування отруєння грибами може бути ефективним, якщо розуміти, якими саме грибами потерпілий отруївся. Адже важливо пам'ятати, що отруєння грибами потребують лікування в стаціонарі, а всі спроби впоратися з отруєнням самостійно, тільки погіршать ситуацію і можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу необхідно приділити при отруєнні дітей і літніх людей. Адже саме вони дуже важко переносять отруєння грибами. А невідкладна та кваліфікована допомога при отруєннях грибами є запорукою успіху в подальшому лікуванні.

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

Перегляди статей
4705439

На сайті 123 гостей та користувачі відсутні

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua