Самбірська

районна державна адміністрація

Світлина від Управління соціального захисту населення Самбірської РДА.У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. 
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, жорстоко вбитих в 1960 році за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Факт прояву такої публічної жорстокості мав світовий резонанс. І в 1981 році, коли активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату для того, щоб привернути більшу увагу громадськості до проблем насильства над жінками, вони згадали про 25 листопада 1960 року. Тоді і було вирішено в пам’ять про сестер Мірабал, не побоявшись так сміливо і відкрито заявити про свої політичні права, відзначати день протесту проти насильства по відношенню до жінок, щороку 25 листопада. 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більшість жінок, що відчувають протягом свого життя будь-яке насильство, відчувають його, як правило, від знайомої (гірше того – близької) людини. Таким чином, доводиться констатувати, що переважна кількість випадків насильства над жінками відбувається в сім’ї. 
З 25 листопада по 10 грудня, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок поклав початок проведення в Україні Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 
Відзначення Дня прав людини логічно завершує розпочату 25 листопада тему боротьби проти насильства, і дуже точно символізує, що саме жінка-мати дає світові людину, наділену від народження рівними з іншими правами та можливостями. 
Через жорстоке поводження та домашнє насильство жінки втрачають довіру, самоповагу та, на жаль, й життя, тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію в те, що вихід є!
Для того щоб отримати кваліфіковану допомогу психологів, юристів та соціальних працівників необхідно звернутись: 
- Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства– 0 800 500 335 або 116 123 з мобільного (працює щобудня з 10:00 год. до 18:00 год.).
Також у випадку домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до територіального органу Національної поліції. Це можна зробити, зателефонувавши на телефон чергової частини, спецлінії "102", або відвідавши міськрайвідділ чи найближчий дільничний пункт поліції особисто.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Коментарі
 
Арабська Надя
Прокоментуйте...
 
 
 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

Перегляди статей
4684635

На сайті 104 гостей та користувачі відсутні

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua