Самбірська

районна державна адміністрація

 

Громадська Рада при районній державній адміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно - дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні районними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації програм соціально - економічного розвитку територій. У своїй діяльності Громадська Рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про Громадську Раду при районній державній адміністрації. Відповідно до нормативно-правових актів та Положення, Громадська Рада при районній державній адміністрації здійснювала комунікативну, контролюючу та консультативну роботу як консультативно-дорадчий орган, основною метою діяльності якого було сприяння підвищенню ролі громадськості у процесі управління державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю районної державної адміністрації, налагодження ефективної взаємодії райдержадміністрації з громадськістю та врахування громадської думки під час розробки та прийняття рішень. Члени Громадської ради брали активну участь в колегіях, семінарах, круглих столах, сесіях районної ради, а також в публічних заходах: у масових молодіжних заходах за здоровий спосіб життя, які організовувалися в районі, на спортивних майданчиках, стадіонах та в спортзалах. Важливими заходами, в яких брали участь члени Громадської Ради, було святкування Дня Перемоги, Дня Конституції та інших. 

Інформація про діяльність громадської ради систематично висвітлювалась та постійно оприлюднювалась у спеціально створеній рубриці «Громадська рада» на офіційному веб-сайті Самбірської районної державної адміністрації та районній газеті «Голос Самбірщини».

Основним завданням Ради було:

- забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання  рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади;

- сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.

В складі Громадської ради працювали особи з числа лідерів районних громадських та профспілкових організацій, товариства «Просвіта» та ін.

Засідання відбувалося щомісячно.

За 2014 рік відбулося 9 засідань. Порядок денний формувався з урахуванням пропозицій керівника та членів громадської організації. 

Серед основних питань, що розглядалися на засіданнях були питання про проект районного бюджету Самбірського району на 2014 рік, санітарний стан та благоустрій населених пунктів, підсумки роботи територіально-господарського комплексу району та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Самбірського району за 2013 рік, виконання районного бюджету за 2013 рік, роботу управління соціального захисту населення та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2013 рік, стан надання медичної допомоги жителям Самбірського району в 2013 році, підсумки роботи житло-комунального господарства району  осінньо-зимовий період 2013/14 року та завдання на наступний опалювальний сезон, підсумки проведення місячника благоустрою в районі, підготовку та організацію літнього таборування і відпочинку учнівської молоді в районі, реалізацію права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейні форми виховання, роботу Самбірського МВ ГУ МВС України у Львівській області щодр охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю на території Самбірського району, стан надходження та розгляду звернень громадян, підготовку до проведення жнив в господарствах району, стан виконавської дисципліни в управління, відділах та структурних підрозділах РДА, виконання комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського органами місцевого самоврядування, стан підготовки закладів освіти району до нового 2014 навчального року, роботу відділу культури з обдарованою молоддю, хід виконання заходів щодо практичного виконання актів і доручень Президента України та Кабміну України з питань реалізації державної кадровою політики в Самбірській РДА, хід підготовки житлово-комунального господарства та бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2014/15 років, роботу із сім’ями району, які опинились в складних життєвих обставинах, підсумки проведення літньої оздоровчої компанії в 2014 році, роботу архітектурно-містобудівної ради, стан пасажирських перевезень та шляхи його покращення, хід виконання плану заходів з виконання Концепції реалізації державної політики в сфері профілактики правопорушень на період 2015 року, виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», роботу архітектурно-містобудівної ради і т.д.

Завдяки співпраці районної державної адміністрації з громадськістю, виваженим та конструктивним діям органів виконавчої влади у вирішенні економічних та соціальних питань на сьогоднішній день суспільно-політична ситуація в районі залишається стабільною.

Прийняття постанови Кабінету міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 дає можливість громадським організаціям, активістам приймати участь в управлінні державою. Громадський контроль за діяльністю влади – це ознака громадянського суспільства. Пасивна громадська позиція не сприятиме розбудові громадянського суспільства, утвердженню демократичних цінностей та демократії. 

В даний час формується план роботи Громадської ради на 2015 рік, а тому бажаючі члени Ради можуть вносити пропозиції для включення до плану роботи тих чи інших питань.

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

Перегляди статей
4685726

На сайті 105 гостей та користувачі відсутні

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua