Самбірська

районна державна адміністрація

Світлина від Самбірська районна державна адміністрація.14 листопада 2017 року відбулась нарада щодо результатів проведення першого та другого етапів аудиту земель сільськогосподарського призначення під керівництвом голови Самбірської райдержадміністрації М.Фрея.


У ході обговорення проаналізовано інформацію про використання земель агроформуваннями, що здійснюють господарську діяльність на території району. Очільник району зазначив, що з пайового фонду ріллі 28,6 тис. га агроформування використовують 25,7 тис га, крім цього, - 2,7 тис. га кормових угідь. 
Районні робочі групи на місцях здійснюють огляд земельних ділянок з фіксацією стану їх використання у електронній системі даних. За словами Миколи Фрея, аналіз аудиту приведе до норм законодавства використання земель сільськогосподарського призначення, дозволить ввести у сільськогосподарське виробництво не використовувані землі, а також провести аналіз посівних площ та культур. 
«Метою аудиту є забезпечення ефективного використання угідь шляхом проведення аналізу стану використання сільськогосподарських земель в розрізі сільських та селищних рад, – зазначив начальник 
управління агропромислового розвитку райдержадміністрації М.Аннич. – Також завдяки аудиту ми виявляємо незадіяні землі у сільськогосподарському виробництві та ідентифікуємо неуспадковані земельні ділянки». 
Слід зазначити, що за результатами проведення першого етапу аудиту найбільшими землекористувачами в районі визначено: ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» - 13,2 тис. га, ТзОВ «Захід Агро МХП» - 6,9 тис. га, ТзОВ «Колос К» - 1,7 тис. га, ТзОВ «Барком» - 0,9 тис га, ФГ «Кільгана І. С.» - 0,7 тис. га, ФГ «Загвойського» - 0,5 тис. га. 
Другий етап аудиту виявив, що не всі орендодавці мають зареєстровані у відповідному до законодавства витяги про право власності на земельну ділянку порядку. Тому голова адміністрації наголосив, що до 21 листопада необхідно провести аналіз в розрізі землекористувачів на факт використання земель без відповідно зареєстрованої документації та використання земель без спадкоємців та невитребуваних паїв.
На даний час розпочато третій етап аудиту, який передбачає виявлення ділянок (паїв), які не мають спадкоємців і можуть бути повторно надані в оренду.
Слід зазначити, Самбірщина була і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки золотим рукам, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша родюча нива.

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua