Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу субсидіїВ Україні вже через кілька місяців стартує опалювальний сезон 2017/2018. Мільйонам сімей субсидії перерахують за новими правилами. Соціальні нормативи споживання,які покриває "знижка", скоротять, а карати за обман в декларації будуть жорсткіше. У таких сімей не тільки заберуть субсидію, але і змусять повернути в бюджет незаконновикористані гроші. 

Хто отримує субсидії в Україні

На даний момент субсидія оформлена у 6,3 мільйона сімей, йдеться в даних Держстату. При цьому зараз "знижку" отримують лише 3,6 мільйона домогосподарств(57,9% від тих, хто звернувся). Пояснюється така ситуація просто. Влітку українцям не потрібно платити за опалення, яке за оцінками експертів складає 70% від вартостікомуналки. Тому багатьом субсідіантам зарплати вистачає, щоб самим оплачувати комунальні послуги.

Наприклад, сім'я з трьох осіб із загальним доходом в 9 тисяч гривень на комуналку безсубсидії може витрачати 1247 гривень. Все, що понад цю суму (в межах соціальнихнорм), компенсує субсидія. Влітку 1247 гривень вистачає на оплату комуналки, авзимку, з урахуванням опалення - немає. Тому в опалювальний сезон така сім'я отримує знижку, а не в опалювальний - доводиться платити за рахунками самим.

Середній розмір знижки цього літа скоротився в декілька разів. Так, в лютому держава на кожного субсидіанта в середньому витрачала 1570 гривень, а в минулому місяці - всього 164 гривні. Але вже через кілька місяців, зі стартом опалювального сезону,суми в платіжках поповзуть вгору, а разом з ними виросте і середній розмір знижки.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, вже цієї зими число субсидіантівможе збільшитися до 9 мільйонів сімей (всього в Україні 15 мільйонівдомогосподарств). У минулому році Міністерство фінансів розрахувало: на програмусубсидій в 2017-му знадобиться 47 мільярдів гривень, проте вже в травні сталозрозуміло - грошей не вистачить. Кабінету міністрів довелося вносити правки ізбільшити бюджет до 61 мільярда гривень.

Як не втратити субсидію.
Погасити заборгованість за комуналку. Кілька місяців тому уряд вдосконалив програму субсидій. Одне з нововведень - якщо сім'я отримувала знижку в минулому сезоні і прицьому накопичила заборгованість як мінімум за два місяці, субсидія не продовжується.

У постанові "Про спрощений порядок призначення субсидій" сказано: органи місцевогосоцзахисту повинні проінформувати боржника про те, що субсидію на наступний сезонвін не отримає. З цього моменту є два місяці на погашення заборгованості абоукладення договору реструктуризації боргу. Якщо ці вимоги виконати, субсидію призначать з моменту документального підтвердження (доведеться показати органамсоцзахисту копію договору реструктуризації або квитанцію про сплату боргу).

Крім того, якщо субсидіант не платить за комуналку, представники ОСББ абожитлово-експлуатаційної організації можуть звернутися до органів соцзахистудля того, щоб  "знижку" у такої сім'ї забрали.
Правильно заповнити декларацію, а якщо щось змінилося – повідомити органам соцзахисту. Субсидію можуть забрати, якщо виявиться, що українець приховав одне з джерел свого доходу і збрехав в декларації. Такими порушеннями можуть стати: неофіційне працевлаштування, додатковий дохід від здачі житла в оренду, підприємницька діяльність, дохід від якої "забули" згадати в декларації і т.д. Соціальні інспектори, згідно з постановою N 848, мають право досліджувати матеріально-побутові умови субсидіанта. І якщо під час такого дослідження виявиться, що реальне матеріальне становище відрізняється від задекларованого, "знижку" можуть забрати.

Варто пам'ятати про "заборону" на великі покупки. Якщо субсідіант витратив на якийсь товар або послугу від 50 тисяч гривень, на наступний сезон його можуть залишити без "знижки". Виняток – витрати на медичне обслуговування. Тобто якщо зараз купити ділянку землі, машину, техніку, яка стоїть як мінімум 50 тисяч, в наступному сезоні доведеться платити комуналку самому. Нагадаємо, "знижка" на комуналку призначається окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. За інформацією Міністерства соціальної політики, найчастіше в українців забирають субсидії саме через великі покупки.

До органів соцзахисту необхідно повідомити: якщо змінилася кількість проживаючих у квартирі або будинку людей, якщо змінилося матеріальнестановище (хтось втратив роботу або навпаки - влаштувався на нове місце).
Ще в минулому році за "помилки" в деклараціях українців ніяк не карали. В цьому ж році незаконно використану субсидію доведеться повернути в бюджет. Якщо споживач відмовився добровільно повертати гроші, на нього, як сказано в постанові Кабміну,можуть подати в суд.

Перевіряти будуть по-новому.
Міністерство фінансів проводить верифікацію всіх одержувачів соцвиплат, в томучислі і субсидіантів. Спеціальний відділ звіряє інформацію з різних державних реєстрівта баз даних і знаходить розбіжності. Також Мінфін отримав доступ до банківських рахунків українців.

Крім того, Міністерство соцполітики зареєстрував законопроект, в якому пропонує створити "інститут соціального інспектора". Зараз це відомство підпорядковується безпосередньо місцевим органам соцзахисту і, як відзначають чиновники в пояснювальній записці до законопроекту, демонструє дуже скромні результати роботи.Якщо документ підтримають парламентарі, в Україні створять "сірі списки" пільговиків, яких в першу чергу повинні будуть перевірити соціальні інспектори. "Ревізор" отримає право самостійно ініціювати аудит матеріального стану сім'ї, відвідувати пільговиків і субсидіантів за місцем їх проживання. Якщо інспектор з'ясує, що сім'я приховала додатковий дохід або нерухомість, соціальну допомогу скасують, а знову звернутися з проханням призначити пільгу або субсидію можна буде тільки через півроку.

 

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua