Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу Насильство в сім’ї: куди звернутись?Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права та свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю» (Закон України «Про попередження насильства у сім’ї»).

Управління соціального захисту населення Самбірської райдержадміністрації повідомляє, якщо ви або ваші близькі стали жертвою насильства в сім’ї, у такому випадку вам необхідно звернутися до спеціалізованих органів. 

Якщо ви потерпаєте від насильства у сім’ї – побоїв, мордувань, погроз, образ, залякування, психологічного тиску, сексуального насильства, ви можете звернутись за допомогою до таких державних органів та установ:

-відділу поліції за місцем проживання;

-управління соціального захисту населення;

-центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

-служби у справах дітей.

Звернутись можна особисто із усною чи письмовою заявою або поштою рекомендованим листом. Відмова у прийнятті й розгляді заяви не допускається.

За безоплатною правовою допомогою Ви можете звернутись також до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Самбір, вул. Мазепи, 13).

Важливо!!!

Якщо Вас побили, доказом нанесених Вам тілесних ушкоджень буде тільки висновок судово-медичної експертизи. Без такого висновку притягнути насильника до кримінальної відповідальності неможливо. Вимагайте скерування на експертизу при поданні заяви до поліції!!! Якщо Ви звернулись за медичною допомогою до звернення в поліцію, пам’ятайте, якщо Ви повідомите, що Вас побили, то лікувальний заклад у випадку наявності тілесних ушкоджень, зобов’язаний повідомити органи Національної поліції про Ваше звернення. Якщо Ви скажете лікарю, що ушкодження отримали випадково, Вам буде важче захистити себе та притягнути насильника до відповідальності.

 Для того, щоб отримати кваліфіковану допомогу психологів, юристів та соціальних працівників необхідно звернутись на одну з "гарячих" ліній:

-Національна дитяча "гаряча" лінія – 0 800 500 225 або 772 з мобільного (працює щоденно, окрім неділі, з 10:00 год. до 20:00 год.);

-Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 386 з мобільного (працює щобудня з 10:00 год. до 18:00 год.).

Також у випадку домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до територіального органу Національної поліції. Це можна зробити, зателефонувавши на телефон чергової частини, спецлінії "102", або відвідавши міськрайвідділ чи найближчий дільничний пункт поліції особисто.

Варто зазначити, протягом І півріччя цього року до відповідальних органів Самбірського району надійшло 49 звернень з приводу насильства в сім’ї. Усі звернення надійшли від жінок. Сектором превенції патрульної поліції Самбірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області винесено 7 захисних приписів та 42 офіційні попередження. На обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї перебуває 9 жінок та 118 чоловіків.

 

                                                Заступник начальника управління                                                       Марія Ліпецька

 

 

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua