Самбірська

районна державна адміністрація

 16 травня 2017 року у сесійній залі районної ради відбулася передача вишитої карти України, до створення якої долучилися казначеї всіх районів та областей України. У заході взяли участь начальник Самбірського управління Державної казначейської служби України у Львівській області П. С. Дністрянський, голова Самбірської райдержадміністрації М. М. Фрей та його заступник Л. І. Ленартович.

Всеукраїнська казначейська акція "Вишивана моя Україна" була започаткована з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Усе починалося зі згортка простого білого полотна з нанесеним на нього контуром карти, який  Голова Казначейства Тетяна Слюз під час своєї робочої поїздки на схід країни власноруч привезла казначеям Донеччини та Луганщини. Тоді впродовж тижня Голова Казначейства відвідала всі без винятку управління Казначейства, розташовані на території, підконтрольній українській владі, зустрілася з колективами 42-х Казначейств, які долучилися до цієї патріотичної акції, ще раз засвідчивши свої прагнення до вільної і незалежної України.  

Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст і символи мирного життя….

Далі карта-вишиванка відправилася у подорож по всій Україні.

У кожному регіоні карта доповнювалась новими візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Вишивали карту і чоловіки.

У центральному апараті Казначейства оформлення “Вишиваної України” завершилось остаточно. ЇЇ оздобили Державним гербом-тризубом і символом миру — голубом. А ще на ній з’явилася Автономна Республіка Крим та слова — пояснення про створення карти.

Подальший маршрут пролягав всією Україною і тепер дістався до Самбірщини. 

Після нашого району карта була передана в м. Мостиська, аби кожен зміг відчути єдність українського народу в цьому витворі мистецтва. Таким чином завершується робота над картою, яка з простого полотна вже перетворилася на витвір народного мистецтва.

 

 

 

 

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua